به گزارش علم جنوب به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان گتوند، بهزاد جعفرزاده ظهر امروز سه شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰ گفت: جلسه شورای آموزش وپرورش در مصلی نماز جمعه شهرستان گتوند با حضور فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری، رؤسای شوراها، نیروی‌های نظامی و انتظامی و جمعی از رؤسای ادارات شهرستان برگزار شد.

مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند افزود: در این جلسه به موضوعاتی از جمله سازماندهی نیرو‌ها، نظافت و آماده سازی مدارس و واکسیناسیون فرهنگیان در راستای آغاز باشکوه مهرماه و سال تحصیلی جدید و بزرگداشت هفته دفاع مقدس پرداخته شد.

وی بیان کرد: به طور کلی امسال برای آغاز سال تحصیلی سه طرح تعیین شده است، دسته اول تمامی مدارس کم جمعیت مناطق عشایری و روستایی با تراکم کلاس ۱۵ نفر و کمتر که در زمینه دسترسی به راهبردهای آموزشی مؤثرغیرحضوری، محدودیت دارند و قادر به رعایت مفاد پروتکل ( ٠۶ ) در زمینه فاصله گذاری اجتماعی “بدون گروه بندی ” هستند در شروع فعالیت های حضوری اولویت دارند و این دسته از مدارس لازم است با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل و تکمیل فرایند بازگشایی کلاس های خود را از روز شنبه سوم مهرماه به صورت حضوری برگزار کنند.

جعفرزاده تصریح کرد: دسته دوم که شامل مدارس (مناطق عشایری، روستایی) که تعداد جمعیت کلاس های آن ها بیش از ۱۵ نفر می باشد با توجه به مفاد دستورالعمل ( ٠۶ ) می توانند در صورت نیاز به کاهش تراکم کلاس، دانش آموزان هر کلاس را به دو گروه تقسیم کنند و با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل، از نیمه دوم مهرماه هر گروه بطور زوج و فرد روزهای هفته آموزش های خود را به صورت حضوری دریافت کنند.

مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند اضافه کرد : دسته سوم شامل مدارس شهری است که دانش آموزان آن‌ها از ابتدای مهرماه فعالیت های آموزشی و تربیتی خود را بصورت مجازی آغاز می کنند این دسته از مدارس از اول آبان ماه آموزش حضوری را به صورت روز‌های زوج و فرد در هفته آغاز خواهند کرد.

اسدی پور فرماندار شهرستان گتوند نیز در پایان این جلسه بیان کرد: بازگشایی مدارس به بهترین نحو بسیار حائز اهمیت است و در جهت نظافت، آمادگی مدارس، واکسیناسیون و کمک به دانش‌آموزان نیازمند، تمامی مسئولین شهرستان باید اهتمام ورزند.

به گزارش علم جنوب، چهارمین جسله شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در سال ۱۴۰۰ امروز سه‌شنبه سی‌وام شهریورماه باحضور مسئولان شهرستان برگزار شد همچنین جلسه شورای آموزش و پرورش و اخلاق مدیران نیز در همین روز و در مصلی برگزار شد.

جهت مشاهده خبر و تصاویر جلسه شورای فرهنگ اینجا کلیک کنید

همچنین بهزاد جعفرزاده مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند در گفت‌وگو با علم جنوب گفت: پیرو جلسات قبلی، بخاطر مشکلات اقتصادی و وضعیت کرونا که خانواده‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است، خرید یا پوشیدن لباس فرم اجباری نیست و کاملا اختیاری می‌باشد.

انتهای پیام/