به گزارش علم جنوب، چهارمین جسله شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در سال ۱۴۰۰ امروز سه‌شنبه سی‌وام شهریورماه باحضور مسئولان شهرستان برگزار شد همچنین جلسه شورای آموزش و پرورش و اخلاق مدیران نیز در همین روز و در مصلی برگزار شد.

امام جمعه، فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به ترتیب رئیس، نائب رئیس و دبیر شورای فرهنگ عمومی هستند، در این جلسه مقرر شد که اربعین حسینی در محمدبن زید(ع) با همکاری تمام ادارات و بارعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود، مشخص شد ادارات در طول مسیر پیاده‌روی که از گتوند تا آستان مقدس محمدبن‌زید(ع) است موکب‌هایی جهت میزبانی از عاشقان حسینی برپا کنند.

امام جمعه شهرستان گتوند در این جلسه بیان داشت: اربعین امسال را قصد داشتیم همانند غدیر مسجد محور برگزار کنیم اما با شرایط جدیدی روبرو هستیم و مرز زمینی جهت اعزام زائرین باز نیست إن شاالله همه ادارات ، شهرداران ، دهیاران و نیروهای نظامی جهت برگزار کردن هر چه بهتر و با شکوه تر مراسم پیاده روی اربعین با بر پایی موکب در مسیر پیاده روی اربعین شهرستان گتوند همکاری لازم را داشته باشند

حمیدبهداروندی دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند نیز اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی کمک شایانی درفرهنگ سازی جامعه و مردم دارد و به کمک این شورا می‌توان نواقص وخرده فرهنگ‌های غلط را درجامعه برطرف و فرهنگ ناب ایرانی واصیل را جایگزین آن کرد.

در ادامه هومن کلانتری مدیرشبکه بهداشت و درمان نیز از برگزاری مراسم اربعین با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی استقبال کرد و کلانتری در ادامه صحبت‌های خود گریزی به کرونا زد و اعلام کرد که شهرستان گتوند نسبت به شهرستان‌های دیگر از شهرستان‌های کنترل شده است و این حاصل زحمات کل مجموعه شهرستان است و عنوان کرد که ۵۲ درصد جامعه هدف واکسینه شده‌اند.

سرهنگ علی جعفری فرمانده سپاه ناحیه گتوند نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد که به‌مناسبت هفته دفاع مقدس برگزاری برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان درنظر گرفته شده و تمام تلاشمان این است که نقش وحدت اقوام مختلف جامعه در دوران دفاع مقدس و دستاوردهای آن را تبیین و گرامی بداریم.

حسین اسدی‌پور فرماندار شهرستان گتوند نیز بیان داشت که برنامه‌های مهمی درپیش داریم و با همکاری همه‌ی ادارات، مسئولان و شهرداران و بارعایت پروتکل‌ها این برنامه‌ها را باید برگزار کنیم.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه از نرگس اسکندری بخاطر کسب رتبه ششم استانی ارزیابی عملکرد فرمانداری شهرستان گتوند، جعفرجباری و عبدالرسول شعبانیان بعنوان کارمند نمونه و رحمت‌اله کلانتررشیدی ریاست سابق اداره کمیته امداد تجلیل شد.

خبر تکمیلی درخصوص جلسه شورای آموزش و پرورش نیز در خبری جداگانه منتشر می‌شود.

انتهای پیام/