در ماه‌های اخیر همواره صحبت از کاهش روند درآمدزایی شهرداری شوشتر، کندی و یا نبود فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر و گلایه های پرسنل در خصوص مسائل مالی بوده است که اکنون عَلَم جنوب دست به تحقیقی در رابطه با چرایی این موضوع زده است.

به گزارش عَلَم جنوب، تعدادی از کارگران و پرسنل شهرداری شوشتر در یک ماه اخیر در رابطه با چرایی عدم پرداخت معوقات و همچنین تاخیر در پرداخت عیدی و پاداش خود تماس های متعددی باما داشته اند که خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
همچنین چند تن از مهندسین نظام مهندسی شهرستان شوشتر که نخواستند نامشان فاش شود نیز گفتند: سال گذشته در این فصل از سال چنان سرمان شلوغ بوده است که نمی‌دانستیم باید به کدام پروژه برسیم، اما امسال به دلیل نبود پروژه که حاصل عدم صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری است، بسیار کم کار شدیم و در کنار ما مصالح فروشان، استادکاران ساختمانی همچون لوله کش ،برقکار، بنا و … نیز با کاهش روزهای کار مواجه شدند .

موضوع دیگر همانطور که در فضای حقیقی و مجازی نیز مسلما مشاهده نموده اید و یا خود درگیر این مسئله شده اید موضوع پرونده هایی است که در شهرداری خاک میخورند و شهروندان متعددی با ما تماس داشتند و اعلام کردند که با وجود پرداخت عوارض و طی مراحل مختلف، پرونده های ما امضا نمی گردد و صدور پروانه متوقف شده است .(لازم به ذکر می باشد ممکن است هر پرونده دلیل خاص قانونی خود را داشته و عَلَم جنوب این حق را برای مجموعه شهرداری و شورای شهر قائل است که مطابق با قانون با همه پرونده ها برخورد نماید و در این نوشتار قصد تایید و تشویق به قانون شکنی ندارد بلکه تشریح وضعیت موجود را در دستور کار قرار داده است) تا جایی که شرایط موجود در پای مسئولین ارشد شهرستان را نیز به این موضوع باز کرده و با مسئولین شهرداری و شورای شهر جلساتی را برگزار کرده و در رابطه با آن ، آن‌ها مورد سوال قرار دادند.

با این اوصاف عَلَم جنوب طی تحقیقاتی از درون شهرداری شوشتر به اطلاعاتی برخورد کرد که برای اطلاع عموم و کارشناسان منتشر می شود .

از تاریخ ۱ آذر ماه ۱۴۰۰ تا ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰: (دوران تصدی احمدرضاعمانی)

۱۷ مورد صدور پروانه

۱ مورد اصلاح پروانه

۱ مورد تمدید _اصلاح پروانه

۱۷ مورد تمدید پروانه

در شهرداری شوشتر انجام گرفته است.

در مقایسه با این آمار از تاریخ ۱ آذر ماه ۹۹ تا ۲۹ اسفند ۹۹ :(دوران تصدی عباس اسکندری )

۸۵ مورد صدور پروانه

۶ مورد اصلاحیه پروانه

۷ مورد تمدید اصلاح پروانه

۲۸ مورد تمدید پروانه

در شهرداری شوشتر انجام گرفته بود.

همچنین از اول شهریور ۱۴۰۰ تا ۳۰ آبان ماه  ۱۴۰۰ :(دوران سرپرستی محمداسفندیاری)

۳۷ مورد صدور پروانه

۳ مورد اصلاح پروانه

۱ مورد تمدید _اصلاح پروانه

۲۱ مورد تمدید پروانه

در شهرداری شوشتر انجام گرفته است.

همچنین از تاریخ ۱ شهریور ۹۹ تا ۲۹ اسفند ۹۹ :

۱۴۴ مورد صدور پروانه

۹ مورد اصلاح پروانه

۱۸ مورد تمدید_ اصلاح پروانه

۵۱ مورد تمدید پروانه

جمعا توسط شهرداری شوشتر انجام گرفته است.

انتشار این آمار توسط عَلَم جنوب به نشانه ی تایید و صحت آن نمی باشد بلکه نتیجه تحقیقاتی است که از درون شهرداری شوشتر به دست خبرنگار ما رسیده است و این رسانه آماده انتشار جوابیه و پاسخ رسمی همراه با اسناد و مدارک توسط شهرداری شوشتر میباشد.

این نکته نیز لازم به ذکر است که تنی چند از مهندسین نیز به علم جنوب اعلام کردند در روزهای گذشته و پس از ماه ها از سوی شهرداری شوشتر تماسهایی با برخی همکاران آنها گرفته شده و اعلام شده است هرگونه پرونده که در اختیار دارند سریعاً به شهرداری بیاورند و با پرداخت عوارض لازم آن به صورت نقدی ، مجوزات خود را دریافت نمایند .
در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد باید از شهردار شوشتر پرسید آیا این ها همان پرونده های هستند که در شهرداری معطل امضا بوده اند؟ اگر چنین است مشکل این پرونده‌ها حل شده است؟ آیا تخلفی مشکل قانونی گریبان این پرونده ها نمی باشد؟ چگونه در ۳ ماه اخیر این پرونده‌ها امضا نشدند اما به یکباره در هفته آخر اسفندماه این پرونده‌ها آماده امضا می باشند؟

آماده انتشار پاسخ این موضوع نیز از شهرداری شوشتر می باشیم.