به گزارش عَلَم جنوب به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شوشتر دکتر حجت‌اله دهدشتی روز یکشنبه در جلسه شورای آرد و نان اظهار کرد: بعد از دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تخلف برخی نانوایان این موضوع را در دستور کار قرار دادیم و مشخص شد اوضاع نانوایی‌های شوشتر در قیاس با مناطق دیگر استان مطلوب نبوده و بهم ریختگی و وضعیت نامناسب نانوایی‌ها هنوز در شوشتر اصلاح نشده است.

وی گفت: در راستای تحقق خدمت رسانی به مردم با هیچکس تعارف نداریم و این را در عمل نشان خواهیم داد. نمی‌توانیم رضایت ۲۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان را فدای حدود ۸۰ نانوایی کنیم.

سرپرست فرمانداری شوشتر افزود: برای ساماندهی وضعیت نانوایی‌های شهرستان با جدیت پیگیر حل این موضوع هستیم و برای این منظور از تمام ابزارهای قانونی استفاده خواهیم کرد. در یک بررسی میدانی متوجه شدم که بخش کثیری از نانوایی‌های شهرستان حتی فاقد ترازوی دیجیتال و تابلویی شامل اطلاعات ساعت پخت، وزن چانه و… بودند.

دکتر دهدشتی ادامه داد: یکی از مناطقی را که هفته گذشته بازدید کردم تعداد زیادی از نانوایی‌ها روز جمعه تعطیل بودند در حالیکه روز تعطیل آن‌ها در ایام هفته روز دیگری بوده اما به آن پایبند نبوده‌اند که این موارد به یک شهر گردشگر پذیر می‌تواند آسیب وارد کند.

وی گفت: بخشی از این مشکلات بعد از تذکرات داده شده برطرف شده و برای ساماندهی دیگر کمبودها نیز ظرف هفته‌های آتی مردم باید شاهد اقدامات عملی باشند. نظام مردم سالار دینی فلسفه اش خدمت به مردم است و در دولت سیزدهم نیز این موضوع با لحاظ عدالت اجتماعی قرار است، دنبال شود.در این جلسه با تصمیم شورای آرد و نان حدود ۲۰ واحد نانوایی که تخلفات متعددی داشته و علیرغم اعمال جریمه مجدداً تخلف خود را تکرار کرده‌اند مطابق قانون ۲۰ درصد از سهمیه آرد یارانه‌ای‌شان به طور دائم قطع شد.

عکس : محمد موذنی