در سالروز تولد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق علیه السلام مراسم نکوداشت ادیب و شاعر معاصر استاد مرتضی میثاقیان در خرد سرای فردوسی واقع در روستای گردشگری لنگر شهرستان شوشتر برگزار شد.

 به گزارش عَلَم جنوب  این نشست با حضور جمعی از ادبا ، فرهیختگان ،جمعی از دوستان و بستگان این شاعر فرزانه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از جمله شعر خوانی در مدح پیامبر اسلام ، بیان خاطرات و همچنین ارزش و منزلت شعر در شهرستان شوشتر برگزار گردید.

استاد مرتضی میثاقیان از ادبای صاحب سبک و طنزپرداز شوشتر می باشد که با اساتیدی همچون ابوالقاسم حالت، باستانی پاریزی ،محمد حسین شهریار و دیگر اساتید بزرگ همکاری و ارتباط نزدیکی داشته و از دوستان نزدیک دکتر محمدعلی شیخ بوده است. استاد میثاقیان در جوانی با روزنامه طنز توفیق نیز همکار بوده است.

همچنین ایشان در شوشتر یک مرجع برای همه شعرا از جمله استاد محمد باقر محب زاده می باشد که هم اکنون نیز بسیاری از از شاعران و ادبا به وی مراجعه می کنند.

گفتنی است این نشست به همت دوستان ،هنرمندان و شعرای شهرستان شوشتر برگزار گردید و لوح تقدیر و هدایایی به پاس یک عمر خدمت به فرهنگ و ادب ایران زمین بویژه دیار فرهیخته پرور شوشتر از طرف دوستان این شاعر فرزانه به رسم یادگار به ایشان اهدا گردید.