به گزارش علم جنوب به نقل از خبرگزاری تسنیم از گتوند، جمعه شانزدهم مهرماه مسابقات کشتی پهلوانی بزرگسالان استان خوزستان به میزبانی شهرستان گتوند در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی گتوند برگزار شد، این دومین میزبانی این شهرستان از رقابت‌های کشتی در یکسال گذشته است.

در همین خصوص کریم عسکرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گتوند اظهار داشت: این سری از مسابقات باحضور ۴۲ شرکت کننده از ۷ شهرستان استان خوزستان برگزار شد که تیم‌های آتش‌نشانی شوشتر، اداره ورزش و جوانان گتوند و هیئت کشتی زورخانه‌ای باغملک به ترتیب با کسب امتیازهای ۱۰۵، ۱۰۵ و ۶۵ در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفتند، تیم شهرستان شوشتر به دلیل مدال‌های طلای بیشتر در جایگاه اول قرار گرفت.

وی بابیان اینکه مسابقات با حضور پرشور تماشاگران همراه بود افزود: مسابقات در شش وزن ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ و +۱۰۰ کیلوگرم برگزار شد که سطح کیفی مسابقات بسیاربالا، حساس و نفس‌گیر و امتیازات نزدیک به‌هم بود.

ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند تصریح کرد: شهرستان گتوند دارای قدمت دیرینه‌ای در ورزش کشتی پهلوانی است و قهرمانان و پیشکسوتان زیادی در این ورزش پهلوانی دارد نمونه‌ آن‌ها امین میرزازاده کشتی‌گیر دلاور تیم ملی فرنگی که برای مسابقات زیر۲۳ سال جهان نیز دعوت شده و برای او آرزوی موفقیت داریم.

عسکرنیا در پایان اضافه کرد: هدف از گرفتن این میزبانی‌ها شکوفا کردن هر چه بهتر این رشته ورزشی پرطرفدار در شهرستان است.