ریاست مرکز بهداشت شهرستان گتوند شنبه دهم مهرماه درخصوص روند واکسیناسیون در این شهرستان در گفت‌وگو با علم جنوب اظهار کرد: تاکنون ۳۲۹۳۵ دوز اول و ۱۵۰۹۰ دوز دوم تزریق شده بنابراین تا الان ۶۴ درصد مردم شهرستان زیرپوشش واکسیناسیون رفتند یعنی ۶۴ درصد مردم حداقل یک دوز را دریافت کردند.

وی با اشاره به خبر چند روز پیش پایگاه خبری علم جنوب مبنی بر آمار کم واکسیناسیون در صالح‌شهر، افزود: بعد از انتشار این خبر استقبال مردم از واکسیناسیون در این شهر حدود ۱۰ درصد افزایش یافت.

صیدی پور تصریح کرد: از بابت موجودی واکسن مشکلی نداریم و مرتب از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز واکسن برای ما ارسال می‌شود و کسانی هم که منتظر دوز دوم واکسن اسپوتنیک روسی بودند واکسن آن‌ها رسیده و برای دریافت دوز دوم مراجعه می‌کنند.

ریاست مرکز بهداشت شهرستان گتوند بابیان اینکه واکسیناسیون در کاهش آمار مرگ و میر تاثیر زیادی دارد اضافه کرد: در موج پنجم کرونا آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در شهرستان ۴۶ درصد کمتر از موج چهارم شد و دلیل آن‌هم این بود که ۸۰ درصد سالمندان واکسینه شده بودند.

وی بیان داشت: در موج پنجم آمار ابتلا نیز نسبت به موج چهارم ۲۰ درصد کمتر بود که علت این کاهش هم واکسیناسیون مردم شهرستان بود.

صیدی پور درپایان عنوان کرد: بنابراین واکسیناسیون نقش بسزایی در کاهش آمار مرگ و میر و ابتلا دارد که از همشهریان عزیزی که هنوز برای واکسیناسیون اقدام نکردند درخواست می‌شود برای دریافت واکسن به نزدیک ترین مرکز تجمیعی یا خانه بهداشت منطقه خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/