به گزارش علم جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، محمد بنا اظهار کرد: علی اکبر یوسفی جایگزین امین میرزازاده در رقابت های جهانی نروژ شده است، میرزاده در ابتدای اردو علائم سرماخوردگی داشت که پس از انجام آزمایش، ابتلای وی به کرونا مثبت اعلام شد.

وی افزود: البته تمامی کسانی که با میرزازاده در تماس بودند نیز آزمایش دادند که تست آن ها منفی بود.

سرمربی تیم ملی کشتی تصریح کرد: میرزازاده نیز بلافاصله اردوی تیم ملی را ترک و مجددا در خوزستان نیز تست کرونا داد که آزمایش وی مثبت بود و ما طبق فرآیند تیم های ملی علی اکبر یوسفی را که قرار بود در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان کشتی بگیرد، جایگزین وی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم برای حضور در رقابت های جهانی نروژ کردیم.

بنا اضافه کرد: هم اکنون نیز تست میرزازاده منفی شده، اما روند بهبودی کاملش کمی طول می کشد و ما با توجه به اینکه وی تمرینات تیم ملی را از دست داده و به لحاظ شرایط آمادگی جسمانی و بدنی عملا حضورش در رقابت های جهانی نروژ منتفی بود، تصمیم گرفتیم  وی را به رقابت های زیر ۲۳ سال جهان که آبان ماه در کشور صربستان برگزار می شود، اعزام کنیم.
وی در پایان بیان داشت: کشتی گیران حاضر در اردو در سلامتی کامل به سر می برند و هیچ مشکلی برای حضور در رقابت های جهانی نروژ ندارند.