محمدحسین پورمحمدی رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر درخصوص معرفی احمدرضا عمانی بعنوان شهردار شوشتر به علم جنوب گفت: تصمیم داریم تحول ایجاد کنیم و انتخاب عمانی برای این مهم می‌باشد.

وی افزود: عمانی فسادستیز، مبتکر و خلاق است و می‌تواند زیرساخت‌های شهری را متحول کند و اعضای شورا نیز در کنار ایشان خواهند بود.

پورمحمدی درباره سوابق تحصیلی و اجرایی عمانی اظهار کرد: عمانی در دانشگاه‌های معتبر کشور تحصیل کرده است و از نظر علمی جایگاه ویژه‌ای دارد مقالات زیادی در مجلات معتبر ملی و بین المللی دارد و در حال حاضر مدیر مسئول دو مجله ژورنال خارجی است.

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر تصریح کرد: رشته ایشان ترویج و آموزش کشاورزی از رشته های مرتبط با شهرداری می باشد و در حوزه های مهمی همچون فضای سبز ،مدیریت منابع آب ،عمران، مکانیزاسیون ماشین آلات و غیره که بسیار حائز اهمیت میباشند میتواند مفید باشد و کاملا پوشش دهد. شهرداران شهرهای همجوار نیز در رشته های زمین شناسی و جامعه شناسی تحصیل کرده اند، اجبار نیست که حتماً شهردارچی باشند.

پورمحمدی بیان کرد: برای داشتن سابقه در قانون گفته شده در شهرهای با جمعیت ۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر سابقه ۵ سال مدیریت میانی لازم است و با هر مقطع تحصیلی یک سال کم میشود، عمانی که دارای مدرک دکترا می باشد ۵ سال مدیرکل پژوهشی دانشگاه آزاد استان بوده یعنی مدیریت ارشد داشته است همچنین وی مدیریت میانی نیز داشته است و ۵ سال معاون پژوهشی دانشگاه آزاد شوشتر بوده است و زیرساخت های فن آوری دانشگاه آزاد در زمان ایشان ایجاد شد.

وی بابیان اینکه عمانی سال‌ها عضو هیئت علمی دانشگاه می‌باشد اضافه کرد: دکتر عمانی نیروهای زیادی تربیت کرده است که از بچه‌های موفق شوشتر نیز شاگرد ایشان بودند. به نظر من اگر تحول می‌خواهیم باید کمک کنیم ؛تحول از دانشگاه ست.

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر درباره برنامه‌های شورا و شهردار با حضور عمانی افزود: مباحثی همچون توسعه نرم افزاری شهرداری و IT، آموزش نیروی انسانی، فسادستیزی گسترده، توجه ویژه به بافت‌های تاریخی، تکریم ارباب رجوع به صورت نوین و کار آمد و سایر مواردی که در این مقال نمی‌گنجد از مباحث مهمی است که در روزهای اخیر در رابطه با آنها عمانی را مورد بررسی قرار دادیم.

منتخب مردم در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر درپایان گفت: در کل باید بگویم زیرساخت‌های شهرداری در ۴ سال آینده باید ارتقا یابد تا راه برای توسعه هموار گردد.

انتهای پیام/