به گزارش عَلَم جنوب به نقل از  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، سید حمید پیشنماز مدیریت توزیع برق شوشتر گفت: فاز دوم طرح تعویض پایه های برق فرسوده در خرداد ماه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال و با تامین سرمایه از محل اعتبارات سیلاب سال گذشته شعیبیه کلید خورد و یک ماه قبل از موعد پایان قرارداد به بهره برداری رسید.
بر اساس این گزارش، پس از سیلاب فروردین ماه سال گذشته به تعداد زیادی از تیرهای برق خسارت وارد شد که با پیگیری‌های انجام شده در فاز نخست تعداد ۹۰ اصله پایه فرسوده در بخش های شعیبیه و میان‌آب تعویض گردید که با اجرا و بهره برداری از فاز دوم این پروژه در مجموع ۲۲۰ پایه بتونی فرسوده تعویض شد.
پیشنماز افزود:در سال ۹۸ نیز سه هزار و ۱۰۰ متر شبکه فشار متوسط که در جریان سیل آسیب دیده بود، بازسازی شد و در پروژه‌ای دیگر ۳۵۰ اصله قالب‌بندی پایه بتون مسلح برای اولین بار در بخش شعیبیه اجرا شد.
گفتنی است تعویض پایه های برق فرسوده در راستای ارائه شبکه برق پایدار و مطمئن و از آنجایی که امنیت و سلامت شهروندان در اولویت شرکت توزیع نیروی برق خوزستان قرار دارد با سرعت و جدیت به اجرای طرح ایمن سازی شبکه توزیع برق و جایگزینی پایه بتونی با پایه های فرسوده و چوبی در معابر صورت می گیرد.