هادی احمد فخرالدین سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان گتوند در گفت‌وگو با خبرنگار علم جنوب با اشاره به برگزاری گشت مشترک دامپزشکی، صمت و مرکز بهداشت شهرستان از تالارهای سطح شهر گفت: بالغ بر بیش از ۱ تن فرآورده خام غیر بهداشتی وفاسد کشف و ضبط گردید.

وی در ادامه افزود: پس از کشف هزار و ۳۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف که به دلایل فساد و تغییرات ارگانولپتیکی کشف گردید بعد از انجام آزمایشات تکمیلی و ارائه مستندات در خصوص غیر قابل مصرف بودن، با دستور مقام قضایی و تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی شهرستان معدوم و از چرخه انسانی خارج گردیدند.

احمد فخر الدین در ادامه عنوان نمود: با برنامه ریزی و هماهنگی های بین بخشی ایجاد شده با سایر دستگاه های مرتبط در سطح شهرستان گتوند، اکیپ های مشترک ثابت و سیار جهت بازدید از مراکز نگهداری و عرضه فرآوردهای خام دامی مستمر در حال رصد و پایش هستند.

سرپرست اداره دامپزشکی گتوند با اشاره به حمایت های مراجع محترم قضایی، انتظامی و کلیه ادارات ذیربط شهرستان از مردم خواست، تا برای خرید مرغ و گوشت مورد نیاز خود به مراکز مجاز عرضه مراجعه نموده و از تهیه فرآورده خام دامی فاقد لیبل و مهر دامپزشکی اقدام ننمایند.

در پایان افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در خصوص فرآورده های خام دامی با شماره ۰۶۱۳۶۳۲۴۹۴۰ دامپزشکی شهرستان تماس حاصل نمایند.