پارک جزیره شوشتر یکی از نقاط خاص و گردشگرپذیر استان خوزستان می باشد که سالیان زیادی به حال خود رها شده بود اما اینک با برنامه ریزی شورای شهر ششم و اهتمام شهرداری در حال بهسازی است.

به گزارش عَلَم جنوب ورود به این جزیره که در میان دو شاخه رودخانه کارون می باشد از راه یک پل شناور میسر می شود اما به دلیل فرسودگی خطرات زیادی برای مردم در پی داشت که شب گذشته پس از سال ها این پل آسفالت شد.

جافری شهردار شوشتر در این باره می گوید: مردم و فعالین اجتماعی  مکرر از این شرایط گلایه مند بودند که طی برنامه ریزی صورت گرفته کار آسفالت پل شناور اجرا و با چوپانانی که گله ی خود را در این پارک روانه می کردند برخورد شد.

وی در رابطه با سایر اقدامات در این خصوص گفت : روشنایی کامل پارک جزیره نیز در دستور کار است و در یکی دو روز آینده این امر اجرایی می شود تا ضمن ایجاد محیطی امن برای مردم و گردشگران شاهد زیبایی این فضای منحصر به فرد باشیم.

شهردار شوشتر افزود : با توجه به اینکه پارک آبی شوشتر به عنوان تنها مجموعه آبی خوزستان توسط بخش خصوصی در جزیره راه اندازی شده و خانواده های زیادی در این پارک آبی به تفریح می پردازند و موجب نشاط عمومی گشته ، مسیر ورودی و پارکینگ آن نیز که  بسیار مورد تاکید مسئولین محترم و همشهریان گرامی می باشد آسفالت خواهد شد تا مردم عزیزمان آسوده تر به تفریح بپردازند.

پورمحمدی رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر نیز به خبرنگار ما گفت : طی جلسات متعددی که در شورا داشتیم ۳۶ مورد برای پیش از نوروز تهیه گشت که بهسازی پارک جزیره یکی از این موارد است و ان شالله شاهد تکمیل آن و سایر موارد باشیم و بتوانیم برای مردم شرایط خوبی را فراهم نماییم.