به گزارش عَلَم جنوب در آیین کلنگ زنی پروژه های گردشگری شوشتر با حضور ارسطو مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان و مسئولین محلی ، بهادری مدیر پایگاه سازه های آبی شوشتر گفت : در سالیان گذشته پهنه هایی برای سرمایه گذاری و ایجاد فضای گردشگری توسط پایگاه سازه های آبی شوشتر طراحی شده بود که دو طرح کلنگ زنی شده امروز بخشی از این پازل است که شرایط لازم برای اجرای آن فراهم شده ، پیمانکاران مشخص شده‌اند و در روزهای آینده کار تجهیز کارگاه و شروع عملیات اجرایی آغاز می شود.

وی بیان داشت:همه این پروژه ها از اعتبارات استانی، ملی و ماده ۲۷ اداره کل میراث فرهنگی خوزستان می باشند و در رابطه با دیگر پروژه ها نیز از سال آینده سرمایه‌گذاران می‌توانند ورود کرده و با عملیاتی شدن طرح ها حلقه گردشگری در سواحل شوشتر عملیاتی می شود.

بهادری افزود :طبق برنامه ریزی انجام شده در سال آینده نیز طرح های سرمایه گذاری در چند نقطه دیگر از منظومه آبی شوشتر معرفی و به فضل الهی اقدامات اجرایی آن انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت : ما تلاش داریم ظرفیت های مختلف را در شرایط متفاوتی که وجود دارد فعال کنیم و این امر با حمایت مسئولین مختلف شهرستانی و استانی محقق می شود هرچند زمان بر است اما مهم این است که امروز استارت این پروژه ها زده شده و با یک همکاری و هم افزایی میان دستگاهی می توانیم شاهد رونق گردشگری آبی در شوشتر باشیم