آیین کلنگ زنی دو پروژه گردشگری ساحلی  شهر شوشتر با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد .

ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان در این باره اظهار داشت: امروز دو پروژه که یکی محوطه سازی جنب پل گرگر و دیگری مسیر پیاده روی از بند میزان تا قلعه سلاسل است کلنگ زنی شد و بزودی با تجهیز کارگاه روند اجرای آن آغاز خواهد شد. تلاش شده تا با ایجاد رینگ گردشگری ساحلی شوشتر و تعریف پروژه ها زمینه لازم برای حضور سرمایه گذار و گردشگر را فراهم کنیم.این پروژه ها که با رویکرد اشتغال زایی است هیچ محدودیت اعتباری ندارد.

وی افزود : در سراسر استان اعلام کردیم آمادگی داریم پروژه هایی که پشتیبانی محلی و شهرستانی شوند  را تزریق اعتبارکرده و اعتبارات لازم را به آن منطقه سوق دهیم .به عنوان مثال تبصره  ۱۶ در ایجاد تاسیسات گردشگری قابل اعمال است، حتی در مناطق روستایی و محروم که این موضوع برایشان تعریف شده و اعتبارش موجود است.

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان بیان کرد: از همینجا دعوت میکنم متقاضیان ایجاد تاسیسات گردشگری در مناطق شهری و روستایی به ادارات و  سامانه موافقت اصولی میراث فرهنگی مراجعه کرده تا راهنمایی شده و آموزش لازم را ببینند و  از این تسهیلات استفاده بکنند

گفتنی است در این آیین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان،گیلانی نماینده مردم در مجلس،بهادری مدیر پایگاه جهانی شوشتر ، نجار رئیس اداره میراث فرهنگی ، علیزاده عضو واحد سرمایه گذاری اداره کل میراث و جمعی از علاقه مندان حضور داشتند.