به گزارش عَلَم جنوب به نقل از روابط عمومی شورای شهر شوشتر، پور محمدی رییس شورا در رابطه با دریافت و نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی گفت : از سویی بروز کردن و پرداخت حقوق معوق پرسنل،بدیهی ترین حق این زحمت کشان بوده که در انگیزه ، نشاط و تلاش پرسنل نقش مهمی دارد،اما از سوی دیگر مردم هم حق و انتظار دارند که از برکات دریافت این عوارض بهره مند شوند.
پورمحمدی افزود: بنابراین با تلاشها وبرنامه ریزیهای صورت گرفته به سویی رفتیم که هم پرسنل و هم مردم توامان از این حق بهره مند شوند. در نشستی که با حضور مسئولین استانداری،فرمانداری شهرستان،شورا و شهرداری شوشتر در چذابه برگزار شد،طرحها و پروژه های شهرداری شوشتر جهت بهره مندی از عوارض آلایندگی مطرح و به تصویب رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر در جلسه امروز پیشنهاد کرد در راستای شفافیت و آگاهی همگانی لیست این پروژها و مبلغ ریالی آن منتشر شود که با نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر شوشتر مورد موافقت قرارگرفت.

لیست پروژه ها و طرحهای عمرانی با محوریت پروژه های زیست محیطی ،عمرانی،پرداخت حقوق وبیمه معوق و…به شرح ذیل میباشد.

لازم به توصیح است که این پروژه ها در چند فاز اجرا خواهد شد که برآوردهای ذیل مربوط به فاز اول و شروع پروژه بوده و برنامه زمانبدی اجرای آنها نیز متعاقبا به استحضار مردم ارجمند شوشتر خواهد رسید.

۱ـ اجرای دفن بهداشتی پسماند شهری (شامل انتقال برق،احداث سلولهای بهداشتی و عفونی،تاسیسات جانبی و…) ۲۶میلیاردریال

۲ـ رفع آلایندگی کارخانه آسفالت (شامل گاز سوز نمودن و…) ۳۰میلیارد ریال

۳ـ تکمیل و تجهیز کشتارگاه شهرداری شوشتر ۵ میلیارد ریال

۴ـ احداث ساختمان نگهداری سگهای بلاصاحب ۵ میلیارد ریال

۵ـ نصب دوربین ترافیکی کنترل سرعت وپلاک خوان ۳۰میلیارد ریال

۶ـ ادامه احداث رواق خیابان طالقانی ۳۸میلیارد ریال

۷ـ ساحل سازی و ایجاد شناگاه ایمن در سواحل رودخانه با اولویت ساحل رودگرگر حدفاصل بندمیزان تا پل بندگرگر ـ رودخانه گرگر محدوده ساحل کلاه فرنگی ۱۰۰میلیارد ریال

۸ـ ایمن سازی و احداث ایستگاه نجات غریق ۲۰میلیاد ریال

۹ـ پیاده رو سازی و احداث معابر اصلی و فرعی ۲۸میلیارد ریال

۱۰ـ اجرای بخشی از شبکه دفع و هدایت آبهای سطحی با اولویت میدان حضرت ولی عصر(آموزش و پرورش) بازارچه ولیعصر(بازار بابادیها)بالیگاه و تعاونیهای پارس ۵۵میلیارد ریال

۱۱ـ خرید قیر جهت آسفالت معابر اصلی و فرعی ۳۰میلیارد ریال

۱۲ـ ساماندهی و اصلاح ورودیهای شهر و مبلمان شهری ۳۰میلیارد ریال

۱۳ـ احداث ، احیا و تجهیز پارکها و بوستانهای شهری ۵۱میلیارد ریال

۱۴ـ حقوق و بیمه معوق پرسنل ۲۲۰میلیارد ریال

لازم به ذکر است در این نشست آقایان تقی پور،حافظی،شکوه نیا و اکبرزاده،زین الدین وخیاط پیرامون مسائل مختلف،تکریم ارباب رجوع در شهرداری،تسهیل در امور ، گلایه های مردم و شیوه هزینه کرد عوارض آلایندگی به بیان نظرات خود پرداختند.