با حضور بهرامی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر و جمعی از  مدیران و اساتید حوزه نمایش و تعزیه در رویداد شبیه خوانی شعیبیه در روز اربعین مقدمات ثبت این رویداد هنری در تقویم فرهنگی شهرستان آغاز شد.

به گزارش علم جنوب، در این دیدار علی بهرامی  با آمادگی برای گنجاندن این رویداد هنری در تقویم شهرستان و حمایت از آن از تاکیدات فرماندار برای توجه بیشتر به این مراسم و همچنین تلاش های خالصانه ی مردم و‌مسئولین بخش شعیبیه برای برگزاری آبرومندانه ی این مراسم تقدیر کرد .

بهرامی که همراه با نجف زاده رئیس انجمن نمایش شوشتر و ضرغامپور مدیر کانون تعزیه استان از این رویداد دیدن می کردند اظهار داشت :هر کاری که برای پاسداشت قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام و نهضت عظیم عاشورا در بخش فرهنگ و هنر لازم باشد انجام خواهیم داد .

وی در گفت و گو با چعب بخشدار شعیبیه افزود: با توجه به استعدادها و ظرفیت های بالای هنر و هنرمندان در شهرستان به ویژه در بخش نمایش های آیینی، تعزیه ی شهرک شعیب نبی شعیبیه نیز در تقویم فرهنگی هنری اداره گنجانده خواهد شد و مکاتبات با استان جهت حمایت های لازم از این رویداد در دستور کار قرار گرفته است .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین رابطه تاکید کرد :مردمی بودن این مراسم رمز موفقیت آن بوده و ما تنها باید این رویداد را در ابعاد مختلف پشتیبانی کنیم .

بهرامی گفت : انجمن هنرهای نمایشی و کانون تعزیه به زودی با دست اندرکاران این رویداد در بخش شعیبیه ، جلساتی را برگزار خواهند کرد و پس از جمع بندی ،کارگروهی شامل مدیران و هنرمندان تشکیل و برنامه ریزی های لازم در خصوص برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم صورت خواهد گرفت .

لازم به ذکر است دهدشتی فرماندار شوشتر ، کجبافی معاون فرماندار ، فتوحی معاون استاندار ،چعب بخشدار شعیبیه و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی نیز از مراسم شبیه خوانی شعیبیه دیدن کردند .