این آیین باحضور معاون دادگستری‌ استان خوزستان، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان شوشتر و استان، مردم و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش علم جنوب به نقل از خبرنگار مهر، ناصر حجاریان شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه دادستان پیشین و جدید شهرستان شوشتر بیان کرد: موضوع «قتل» یکی از مسائلی است که باید دادستان جدید شهرستان شوشتر نسبت به آن ورود کند چرا که در ۶ ماه گذشته ۱۲ فقره قتل در این شهرستان گزارش شده است.

وی افزود: دادستان جدید شهرستان شوشتر باید با همکاری علما، معتمدان، نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان در خصوص مسئله وقوع «قتل» در این شهرستان ورود کند.

حجاریان عنوان کرد: دادستان جدید شهرستان شوشتر در خصوص مسائل مربوط به تغییر کاربری اراضی، اجرای احکام، سرقت‌ها، نظارت بیشتر بر بازداشتگاه‌ها و پرونده‌های اقتصادی در این خصوص ورود و آنها را پیگیری کند.

معاون دادگستری خوزستان خواستار شناسایی و دستگیری مجرمان در سطح شهرستان شوشتر شد و تاکید کرد: محکومان متواری شده نیز دستگیر شوند.

وی همچنین خواستار افزایش ملاقات مردمی با دادستان جدید شهرستان شوشتر به منظور رفع مشکلات و پاسخگویی به دغدغه آنها شد و گفت: نواقصی که در شهرستان شوش وجود دارند با همکاری در مرکز استان رفع می‌شوند.

حجت الاسلام «محمدرضا حبیب پور» امام جمعه شوشتر نیز در این مراسم اظهار کرد: امنیت یکی از نیازهای مهم در این شهرستان است که این مؤلفه نسبت به گذشته در شوشتر ارتقا یافته اما با این وجود به امنیت بیشتری در شهرستان شوشتر نیاز است.

وی افزود: برای اینکه امنیت روانی مردم شوشتر تأمین شود از مسئولان شهرستان درخواست می‌شود که در تجمعات مردمی و مساجد با مردم گفت‌وگو کنند و در بین مردم حضور داشته باشند.

حجت الاسلام حبیب پور بیان کرد: شهرستان نیاز به هیئت‌های اندیشه‌ورز دارد تا مسائلی که مبنای عدالت در موضوعات قوه قضائیه دارند، بهتر انجام شوند.

«مهدی امیری» دادستان جدید شهرستان شوشتر در ادامه این مراسم گفت: بنده در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و برخورد قاطع، حفظ حقوق بیت‌المال، مبارزه با فساد و… به صورت جدی ورود خواهم کرد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت عشایر و معتمدان برای حل اختلافات، ارتباط با مردم و نهادهای مردمی، حفظ استقلال دستگاه قضائی، حمایت از سرمایه گذاری صنعت و اشتغال در برنامه‌های دادستانی شوشتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم از زحمات «سید قادر موسوی» دادستان پیشین شوشتر تقدیر شد.