در روزهای گذشته تعدادی از ساکنین روستاهای مختلف دهستان شهید مدرس شوشتر با تماس ها و ارسال تصاویری ازآتش سوزی های مختلف در این منطقه و نبود آتش نشانی خبر دادند.

به گزارش عَلَم جنوب دهستان شهید مدرس با داشتن ۵۶ روستا و جمعیت بیش از ده هزار نفر  زیر مجموعه بخش مرکزی شوشتر می باشد که عدم ارتقا به بخش مستقل ،خود یکی از گلایه های بزرگ و به حق مردم این منطقه است و یکی از ایرادات بزرگ این شرایط؛ نبود ایستگاه آتش نشانی در این دهستان بزرگ است .

چند روز پیش آتش سوزی در روستای سید شریف موجب از بین رفتن بخشی از اموال یکی از اهالی شامل تراکتور،خودروی شخصی و تعدادی از لوازم خانگی اش شد . قبل از آن در روستای دیگری نیز آتش سوزی موجب سوختن خودرو یکی از اهالی شد.

 یکی از ساکنین دهستان شهید مدرس می گوید: فاصله روستای سید شریف تا آتش نشانی شهرداری شوشتر نزدیک به ۶۶ کیلومتر است . به نظر شما تا زمانی که ماشین آتش نشانی به روستا برسد چیزی از زندگی مردم باقی خواهد ماند ؟

لازم به ذکر است در سال های اخیر بخشنامه هایی با شماره  ۳۱۲۶۲ و ۵۵۹۹۱  مورخ ۹۳/۷/۲۳ و   ۱۳۹۶/۱۲/۹صادر شده بود که طی آن  به برخی روستا ها  که برخودار از  شرایطی مثل جمعیت هزارنفر ، مرکزیت دهستان ، توانایی لازم برای تامین نیروی انسانی و …  باشند خودروی آتش نشانی تعلق می گیرد و متناسب با چنین بخشنامه ای با پیگیری مهندس رحیمی بخشدار وقت میان آب برای روستای دیلم قدیم این امر محقق شد.

حال انتظار می رود در صورت پابرجا بودن این گونه بخشنامه ها برای دهستان مدرس با ۵۶ روستا اقدام لازم صورت گیرد.

همچنین امید است مدیر کل امور روستایی خوزستان و مسئولین شهرستان شوشتر به این مطالبه مهم ساکنین دهستان شهید مدرس توجه نموده و در هر صورت با تامین تجهیزات آتش نشانی مردم منطقه را یاری نمایند.