فرماندار شوشتر گفت: امروز با دعوت از مدیران کل محترم آموزش و پرورش و نوسازی مدارس بازدیدهایی از دیوار فروریخته مدرسه شهید امیدی صورت گرفته و ضمن برگزاری جلسه، تصمیماتی اتخاذ شد که بر عهده دستگاه‌های ذیربط قرار گرفت.

به گزارش علم جنوب دهدشتی اظهار داشت: ان شاءالله با مشارکت این دو اداره کل و همچنین استفاده از امکانات مدیریت بحران شهرستان شاهد کار عملیاتی و بازسازی دیوار و رفع خطر آن در روزهای آینده باشیم.

وی با اشاره به علت این اتفاق بیان کرد: این مدرسه در سال‌های گذشته به طور استاندارد ساخته شده اما طبق بررسی‌های انجام شده و به گفته اهالی محل، در پشت دیوار شرقی آن، خاکریزی‌های غیر اصولی اتفاق افتاده که بافت آن را مورد تغییر قرار داده و طبیعتاً منجر به فشار بر این دیوار شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان شوشتر در خصوص خسارات به بار آمده از این اتفاق، ابراز کرد: این دیوار شب گذشته حدود ساعت ۲۱ فرو ریخته و در اثر آن دو منزل اطراف آن شاهد خسارت هایی بوده‌اند. به دنبال آن ستاد مدیریت بحران بلافاصله تشکیل شده و عوامل مربوطه نیز در محل حاضر شدند و نسبت به بررسی ابعاد موضوع اقدام شد.

دکتر دهدشتی گفت: خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی یا مجروحیت در این حادثه رخ نداده است. ضمن اینه برای جلوگیری از خطرات احتمالی بعدی، خاکبرداری‌هایی صورت گرفته و رفع خطر انجام شده است‌.