در مراسم اختتامیه هفته ملی مهارت ،روز کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی حرفه ای ، عسکری کیا رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی حرفه ای علامه شیخ شوشتری، موسسین آموزشگاه های آزاد و تعدادی از کارآفرینان برتر در بخش دولتی و غیردولتی با گیلانی نماینده مردم دیدار کردند.

به گزارش عَلَم جنوب در این دیدار که روز گذشته ۷ مردادماه در نهاد نماینده برگزار شد سهراب گیلانی گفت : در کشور ما  باید به سمت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مطابق با استانداردها ،نیازها و پیشرفتهای دنیا حرکت کنیم.

وی بیان داشت : معتقدم آموزش های مهارتی بر اساس استاندارد ها به صورت کار سازمان یافته و علمی _آموزشی که به دنبال آن سلامت کار و تولید خواهد آمد بسیار مفید بوده و از این موضوع کاملا حمایت می نماییم .

گیلانی اظهار داشت : معتقدم سازمان آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و خصوصی (آموزشگاه های آزاد)  حق شان را از دولت نمی گیرند و این هم به این دلیل است که در کمیسیون های داخلی مجلس فعال نمی باشند و ریشه آن هم این است که وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی  ادارات متعددی در زیر مجموعه خود دارد و همین امر موجب ضعف در عملکرد و پوشش در تخصیص اعتبارات شده است.

گیلانی در پایان از رئیس مرکز علامه شیخ شوشتری(ره) خواست به طور کامل نقاط ضعف در امور آموزشی ،اداری و عمرانی را در قالب بسته پیشنهادی برای تقویت، رشد و توسعه آن مرکز ارسال نموده تا پیگیری گردد.

منصور عسکری کیا نیز در این دیدار نسبت به ارائه گزارش عملکرد ۱۴۰۰ این مرکز و توضیحاتی در رابطه با هفته ملی مهارت و اقدامات انجام شده همچون  برگزاری ۲ میز خدمت در ۳۱ تیرماه و ۷ مردادماه  در محل نماز جمعه در این هفته پرداخت .

وی در ادامه در رابطه با تخصیص اعتبار برای تجهیز و تعمیرات کارگاه‌های آموزشی و ساختمانی مرکز ،پیشنهاد برای احداث ساختمان اداری جدید، تهیه خودرو دولتی برای مرکز،تشکیل تعاونی مسکن برای کارکنان ،پیگیری فوق العاده خاص برای کارکنان ،پیگیری حق مناطق جنگی ،پیگیری پیمانی نمودن مربیان حق التدریسی ،تامین اعتبار حق التدریس برای برگزاری دوره های آموزشی در زمان عصر، پیگیری تسهیلات برای آموزشگاه های آزاد به تعداد ۲۳ آموزشگاه ،ایجاد بازارچه مهارت  با همکاری تیپ ۴۵ ، احداث ۸ باب مغازه در جلوی ساختمان مرکز، پیگیری جذب مربی و تجهیزات برای ایجاد کارگاه های جدید  مثل تاسیسات برودتی و حرارتی، برق خودرو ، انرژی های تجدید پذیر و غیره  ،راه اندازی مرکز کسب و کار و کارآفرینی و … به صحبت پرداخت.

همچنین چندتن از حاضرین نیز به بیان مشکلات و پیشنهادهای خود پرداختند.

در پایان لوح تقدیری که توسط رئیس و مرکز و رئیس انجمن صنفی آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای شوشتر تهیه شده بود توسط سردار گیلانی به حاضرین اهدا شد.