به گزارش علم جنوب بهرامی اضافه کرد: در این جشنواره که اقوام شوشتری ،بختیازی و عرب منطقه با لباس محلی حضور داشتند شاعران آخرین سروده های خود را در موضوعات ولایت و امامت ، شهید سلیمانی ، غدیر و رسم غلط تیراندازی و دیگر آسیب های اجتماعی قرابت کردند .

دبیر شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد : اقوام ایرانی پاسداران و حافظان همیشگی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و صلابت و شجاعت این دلاوران در هشت سال دفاع مقدس و جانفشانی آنان بر کسی پوشیده نیست . با توجه به هدف دشمنان این آب و خاک که در صدد ایجاد تفرقه بین اقوام هستند برگزاری این گونه برنامه ها می تواند بر همدلی بیشتراقوام بیافزاید . البته در ادبیات قوم ها تلاش های زیادی صورت گرفته اما با توجه به ظرفیت های موجود کافی نیست و باید بیش از این ها به فرهنگ و هنر اقوام ، ادبیات و گویش زیبای این مردمان وفادار توجه کرد چرا که فرهنگ و تمدن ایران زمین و نگاهداشت آن در گرو احیا،ترویج و پاسداشت فرهنگ و ادبیات و هنر اصیل اقوام نهفته است .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر ضمن اشاره به برنامه های فرهنگی هنری پیش رو افزود : در ماه محرم و صفر نیز قرار است برنامه ای در حوزه ی شعر و ادبیات عربی در بخش شعیبیه برگزار که کار های اولیه آن در حال انجام است .

بهرامی ضمن ابراز خرسندی از شرکت شاعران در این جشنواره و تقدیر از زحمات دست اندر کاران برگزاری آن در پایان گفت : در آیین اختتامیه ی این رویداد ادبی فرهنگی از مسئولین شهرهای شوشتر و شرافت و یش از سی نفر از شاعران اقوام مختلف با اهدا تندیس ، لوح و جوایزی تجلیل به عمل آمد .